сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Ницерголин за инјектирање


Индикација

Брза детали:

4 мг, 8 мг

7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:10000 кутии

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Ницерголин за инјектирање, индикации се

1. Подобрување на хипохондриските и афективните нарушувања (тапост на сензација, невнимание, губење на меморијата, недостаток на намера, депресија, немир и сл.) предизвикани од последиците од церебралниот инфаркт.

2. Акутни и хронични нарушувања на периферната циркулација (вазо-оклузивни заболувања на екстремитетите, Рејноов синдром, други симптоми на слаба периферна циркулација).

 

Несакани реакции

Не се пријавени сериозни несакани реакции. Може да се забележи хипотензија, вртоглавица, стомачна болка, топли бранови, црвенило на лицето, поспаност и несоница. Зголемени концентрации на урична киселина во крвта може да се забележат во клиничките испитувања, но овој феномен не е во корелација со количината и времетраењето на администрацијата.

 

ЧУВАЊЕ
Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.
Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки