сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Транексамична киселина за инјектирање


Индикација

Брза детали:

250 мг, 500 мг

7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:10000 кутии

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Транексамична киселина за инјектирање е индицирана првенствено за акутна или хронична, ограничена или системска примарна хиперфибринолиза поради различни типови на крварење.

 

Несакани реакции

Овој производ има помалку негативни реакции од 6-аминокапроична киселина.

1. Повремена интракранијална тромбоза и хеморагија предизвикани од предозирање со лекови;

2. Сè уште имате дијареа, гадење и повраќање.

3. Ретко имаат менструални непријатности (предизвикани од згрутчување на крвта за време на менструацијата);

4. Бидејќи овој производ може да навлезе во цереброспиналната течност, може да има заматен вид, главоболка, вртоглавица, замор и други симптоми на централниот нервен систем по инјектирањето, особено поврзани со брзината на инјектирање, но тоа е ретко.

Табу

 

ЧУВАЊЕ
Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.
Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки