сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Инјекција на транексамична киселина


Индикација

Брза детали:

2ml: 0.2g

10 ампери/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:500,000 засилувачи

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

1. Овој производ примарно се користи за сите видови крварења поради акутна или хронична, ограничена или системска примарна фибринолиза. Генерално не се користи во секундарни хиперфибринолитички состојби предизвикани од дисеминирана интраваскуларна коагулација пред хепаринизација.

2. За траума или хируршко крварење во органи богати со фибриноген како што се простатата, уретрата, белите дробови, мозокот, матката, надбубрежната жлезда и тироидната жлезда.

3. Се користи како антагонист на ткивен фибриноген активатор (t-PA), стрептокиназа и урокиназа.

4. За фибринолитичко крварење поради спонтан абортус, рана абрупција на плацентата, раѓање на мртво дете и емболија на амнионска течност и зголемена менорагија поради локализирани фибринолитички лезии во матката празнина.

 

Несакани реакции

1. Повремено, има интракранијална тромбоза и крварење поради предозирање со лекови.

2.Може да има дијареа, гадење и повраќање.

3.Поретко, има менструални непријатности (поради згрутчување на крвта за време на менструацијата).4 Бидејќи производот може да навлезе во цереброспиналната течност, симптомите на централниот нервен систем како заматен вид, главоболка, вртоглавица и замор може да се појават по инјектирањето, особено во однос на стапката на инјектирање, но се ретки.

 

 

 

ЧУВАЊЕ

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.

Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки