сите категории
EN

Дома>За нас>Профил на компанијата

За нас

NINGBO FEIYUE TRADING CO.LTD се наоѓа во прекрасниот пристанишен град Нингбо. NINGBO FEIYUE TRADING CO.LTD е основана во 2018 година и е трговска компанија која има положено GSP и GMP сертификат.

За да се обезбеди нашата палета на фармацевтски производи и способност за снабдување, ние исто така соработуваме со многу други производители на фармацевтски, медицински апарати, храна за здравствена заштита и екстракција на билки.

Овие претпријатија имаат над 1,256 посветени вработени, вклучувајќи 231 високи техничари. Со моќна поддршка од нашите деловни партнери, нашите производи вклучуваат фармацевтска суровина, инјектирање со голем и мал волумен, вбризгување во прав, капсула, гранула, таблета, сушена суспензија, течност за перење, орална течност, супозитории и спреј, итн. Сите наши производни линии во согласност со барањата на GMP.


Со просечен годишен обрт од 100 милиони јени. Нашата компанија, како и ентузијастички во бизнисот со социјални добротворни цели, како што е формирање фонд за жртвите од земјотресот. Со долгогодишно искуство во развојот, ние сме специјализирани за бизнис трговија со лекови, фокусирајќи се на извоз на лекови, преземање на проекти OEM и обработка на флексибилни начини на соработка со други претпријатија во светот. Нашите производи се извезуваат на различни пазари низ светот како Азија, Европа, Америка и Латинска Америка, повеќе од 40 земји и региони. Нашата цел е висок квалитет, ефикасност, деловна филозофија со ниска цена. Со нетрпение очекуваме да развиеме повеќе клиенти за основната цел на взаемните придобивки. Се надеваме дека можеме да воспоставиме добри деловни односи и да изградиме светла иднина заедно.