сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Дигестивниот систем

Есомепразол натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Есомепразол натриум за инјектирање е индициран како алтернативна терапија за гастроезофагеална рефлуксна болест кога не е применлива орална терапија.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

20mg

40mg

Iкваки