сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Дигестивниот систем

Есомепразол натриум за инјектирање


Индикација

Брза детали:

20 мг, 40 мг

7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:10000 кутии

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Индикациите се како алтернативна терапија за ГЕРБ кога оралната терапија не е индицирана. Обично треба да се администрира за краток временски период (не повеќе од 7 дена) и треба да се префрли на орална терапија што е можно поскоро.

 

Несакани реакции

1. Очи: Повремено: заматен вид.

2. уво и вагус: повремени: вртоглавица.

3. кожа и поткожни ткива: повремено: дерматитис, пруритус, осип, уртикарија; ретко: алопеција, фотосензитивност; многу ретко: еритема мултиформе, Стивенс-Џонсон синдром, токсична епидермална некролиза релаксанти (TEN)

4. скелетни мускули, сврзно ткиво и коски: ретко: артралгија, мијалгија: многу ретко: мијастенија гравис.

5. Респираторни, торакални и медијастинални: ретко: бронхоспазам.

6. Дигестивен систем: често: абдоминална болка, запек, дијареа, надуеност, гадење/повраќање; повремено: сува уста; ретки: стоматитис, гастроинтестинална кандидијаза.

 

ЧУВАЊЕ
Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.
Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки