сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Дигестивниот систем

Пантопразол натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Пантопразол натриум за инјектирање е индициран за дуоденален улкус, чир на желудникот, акутна гастрична мукоза лезија, сложен гастричен улкус и други акутни горни гастроинтестинални крварења.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

40mg

Iкваки