сите категории
EN

Дома>Производи>Медицински артикли>Медицински еднократна употреба

Гел за дезинфекција на инстант рака за дезинфекција на рацете


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:48pcs/ctn,96pcs/ctn,120pcs/ctn,150pcs/ctn
Време на испорака:3days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис:

Гел за дезинфекција

Стапка на дезинфекција: 99.9%

1. Земете 3-5 мл средство за дезинфекција за еднократна употреба на вашата дланка
2. Тријте ја дланката на вашата дланка
3. Прстите испреплетени, дланките ги тријат прстите
4. Прстите се испреплетени, дланка до дланка
5. Држете ги рацете заедно и тријте ги прстите и грбот заедно
6. Втријте го палецот во дланката
7. Втријте ги врвовите на прстите во дланката
8. Левата рака се ротира и се трие од подлактицата на десниот зглоб до лактот


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

60ml100ml150ml250ml500ml


Iкваки