сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>други

Инјекција на бетаметазон натриум фосфат


Индикација

Брза детали:

1ml: 5.26mg

10 ампери/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:500,000 засилувачи

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Главно се користи за алергиски и автоимуни инфламаторни заболувања. Сега најчесто се користи за активен ревматизам, ревматоиден артритис, лупус еритематозус, тешка бронхијална астма, тежок дерматитис, акутна леукемија итн. Исто така се користи за сеопфатен третман на одредени инфекции

 

Несакани реакции

Глукокортикостероидите немаат значителни несакани ефекти кога се применуваат во физиолошки дози, но тие најчесто се јавуваат во фармаколошки дози и се тесно поврзани со текот на лекувањето, дозата, видот на лекот, употребата и начинот на администрација. Вообичаените несакани реакции се како што следува:

Долготрајната употреба може да ги предизвика следните несакани ефекти: медицински Кушингов синдром на лице и држење на телото, зголемување на телесната тежина, отекување на долните екстремитети, виолетови линии, склоност кон крварење, лошо заздравување на рани, акни, менструални нарушувања, исхемична некроза на хумерусот или феморалниот глава, остеопороза и фрактури (вклучувајќи фрактури на вертебрална компресија, патолошки фрактури на долги коски), мускулна слабост, мијастенија гравис, хипокалемија, иритација на гастроинтестиналниот тракт (гадење, повраќање), панкреатитис пептичен улкус или перфорација, инхибиција на растот кај деца, катарактглаук, кранијални.

ЧУВАЊЕ

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.

Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки