сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Туберкулоза

Капреомицин сулфат за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Детали за пакување:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:30days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Применливи за третман од втора линија на туберкулоза, лековите против туберкулоза од прва линија (како што се стрептомицин, изонијазид, рифампицин и етамбутол) неуспешно лекување или имаат токсичен ефект врз еден или повеќе од горенаведените лекови или кога бактериите се отпорен, овој производ може да се користи како еден од комбинираните лекови.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.75g

1.0g

Iкваки