сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Витамини и храни

Инјекција на комплекс на витамин Б (Б1: Б6: Б12)


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија
Време на испорака:3days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Мултивитамин Б инј 
Витамински лекови. Се користи за помошен третман на неухранетост и болести предизвикани од недостаток на витамин Б, како што се анорексија, бери-бери, пелагра итн.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

50 мг: 250 мг: 5 мг

Iкваки