Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Kapsula Amoxicillin 500mg


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:10 kapsula/flluska, 10 flluska/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Amoksicilina është e përshtatshme për infeksionet e mëposhtme të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme (shtame që nuk prodhojnë β-laktamazë):
1. Infeksionet e traktit të sipërm respirator si otiti media, sinusiti, faringjiti, bajamet dhe të ngjashme të shkaktuara nga Streptococcus hemolyticus, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus ose Haemophilus influenzae.
2. Infeksion urogjenital i shkaktuar nga Escherichia coli, Proteus mirabilis ose Enterococcus faecalis.
3. Infeksionet e lëkurës dhe të indeve të buta të shkaktuara nga Streptococcus hemolyticus, Staphylococcus ose Escherichia coli.
4. Infeksionet e rrugëve të poshtme të frymëmarrjes si bronkiti akut dhe pneumonia e shkaktuar nga streptokoku hemolitik, streptokoku pneumoniae, stafilokoku ose hemofilus influenzae.
5. Gonorrea akute e thjeshtë.
6. Ky produkt mund të përdoret ende për trajtimin e etheve tifoide, bartësve tifoide dhe leptospirozës; amoksicilina mund të përdoret gjithashtu në kombinim me klaritromicinën dhe lansoprazolin për të zhdukur stomakun dhe duodenumin Helicobacter pylori për të reduktuar shkallën e përsëritjes së ulçerës peptike


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

250mg

500mg

Ikasafortë