Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Amoksicilin Natriumi për Injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Emri i markës:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë myku 7 ml me kapak alumi, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Koha e dërgimit:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Amoksicilina është e përshtatshme për pacientët me infeksionet e mëposhtme të shkaktuara nga baktere të ndjeshme (shtjerje që nuk prodhojnë β-laktamazë) të cilët kanë nevojë të madhe për shtrimin në spital ose nuk mund të marrin ilaçe orale.
1. Infeksionet e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes si otitis media, sinusiti, faringjit, bajamet etj të shkaktuara nga Streptococcus hemolyticus, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus ose Haemophilus influenzae.
2. Infeksionet urogjenitale të shkaktuara nga Escherichia coli, Proteus mirabilis ose Enterococcus faecalis.
3. Infeksionet e lëkurës dhe të indeve të buta të shkaktuara nga Streptococcus hemolyticus, Staphylococcus ose Escherichia coli.
4. Bronkiti akut, pneumonia dhe infeksione të tjera të rrugëve të poshtme të frymëmarrjes të shkaktuara nga Streptococcus hemolyticus, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus ose Haemophilus influenzae.

5. Ky produkt mund të përdoret ende për trajtimin e etheve tifoide dhe leptospirozës.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.25g0.5g1.0g


Ikasafortë