Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Benzilpenicilina Kalium për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Çmimi:
Details paketimit:Shishkë myku 7 ml me kapak alumi, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Shishkë myku 10 ml me kapak alum, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Shishkë myku 20 ml me kapak alum, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Shishkë myku 32 ml me kapak alum, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Penicilina kalium për injeksion, treguesi është se penicilina është e përshtatshme për infeksione të ndryshme të shkaktuara nga baktere të ndjeshme, si abscesi, bakteremia, pneumonia dhe endokarditi. Penicilina është ilaçi i zgjedhur për infeksionet e mëposhtme:
1. Infeksionet streptokoke hemolitike, si faringiti, bajamet, skarlatina, erizipela, celuliti dhe ethet puerperale.
2. Infeksionet Streptococcus pneumoniae si pneumonia, otitis media, meningjiti dhe bakteremia.
3. Nuk prodhon infeksion stafilokoku me penicilinazë.
4. Antraksi.
5. Infeksionet e klostridiumit si tetanozi dhe gangrena e gazit.
6. Sifilizi (përfshirë sifilizin kongjenital).
7. Leptospiroza.
8. Kthimi në temperaturë.
9. difteria.
10. Penicilina e kombinuar me barna aminoglikozide përdoret për trajtimin e endokarditit Streptococcus viridans.

Penicilina mund të përdoret gjithashtu për trajtim:
1. Meningjiti epidemik cerebrospinal.
2. Aktinomikoza.
3. gonorreja.
4. Angina fensen.
5. Sëmundja Lyme.
6. Vrisni më shumë infeksionet Pasteurella.
7. Miu kafshon nxehtë.
8. Infeksioni nga Listeria.
9. Shumë infeksione anaerobe përveç Bacteroides fragilis. Pacientët me sëmundje reumatike të zemrës ose sëmundje kongjenitale të zemrës mund të përdorin penicilinë për të parandaluar endokarditin infektiv përpara se të kryejnë operacione dhe operacione orale, dentare, gastrointestinale ose urogjenitale.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.8 mega1.0 mega1.6 mega2.0 mega


Ikasafortë