Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Pluhur natriumi cefalotin për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefalotin sodium për injeksion, ky produkt është i përshtatshëm për infeksionet e traktit respirator, infeksionet e indeve të buta, infeksionet e traktit urinar, sepsë, etj. të shkaktuara nga Staphylococcus aureus rezistent ndaj penicilinës (përveç bacileve rezistente ndaj meticilinës) dhe bacileve të ndjeshme gram-negative. Mund të përdoret në raste të rënda. Përdoret në kombinim me antibiotikë aminoglikozidë, por duhet pasur kujdes që të rrisë nefrotoksicitetin. Ky produkt nuk është i përshtatshëm për pacientët me meningjit bakterial.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

1.0g

2.0g

Ikasafortë