Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Cefazolin Natriumi për Injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefazolin natriumi për injeksion indikohet për trajtimin e otitit media, bronkitit, pneumonisë dhe infeksioneve të tjera të frymëmarrjes, infeksioneve të traktit urinar, infeksioneve të lëkurës dhe indeve të buta, infeksioneve të kockave dhe kyçeve, sepsës, endokarditit infektiv, etj. të shkaktuara nga baktere të ndjeshme. Infeksioni i sistemit hepatobiliar dhe infeksionet e syve, veshëve, hundës dhe fytit. Ky produkt mund të përdoret gjithashtu si një ilaç parandalues ​​para operacionit. Ky produkt nuk duhet të përdoret për infeksione të sistemit nervor qendror. Është më pak efektiv për infeksionet kronike të traktit urinar, veçanërisht ato me anatominë jonormale të traktit urinar. Ky produkt nuk duhet të përdoret për trajtimin e gonorresë dhe sifilizit.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.5g

1.0g

Ikasafortë