Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Tableta Cefixime shpërndarëse


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:10 tableta/flluska, 10 flluska/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Tableta të shpërndara Cefixime, të indikuara për Streptococcus (përveç Enterococcus), pneumococcus, Neisseria gonorrhoeae, Branhamococcus catarrhalis, Escherichia coli, Klebsiella, Serratia, Proteus, Infeksionet e mëposhtme të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme ndaj cefixime janë efektive ndër bakteret e ndjeshme ndaj cefixime. Sulmet akute të bronkitit kronik, bronkitit akut me infeksione bakteriale, infeksioneve të komplikuara me bronkektazi, pneumonisë; pyelonephritis, cystitis, uretrit gonokokal; infeksionet akute bakteriale të sistemit biliar (kolecistiti, kolengiti); fruth i keq; otitis media, sinusiti.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

100mg200mg400mg


Ikasafortë