Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Tableta Cefixime


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:12 tableta/flluska, 2 flluska/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Tabletat Cefixime, të indikuara për Streptococcus (përveç Enterococcus), pneumococcus, Neisseria gonorrhoeae, Branhamococcus catarrhalis, Escherichia coli, Klebsiella, Serratia, Proteus, influenza Infeksionet e mëposhtme të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme ndaj cefixime janë efektive në bakteret e ndjeshme ndaj cefixime. (1) Sulmi akut i bronkitit kronik, bronkiti akut i ndërlikuar nga infeksioni bakterial, infeksioni i komplikuar me bronkektazi, pneumonia; (2) Pielonefriti, cistiti, uretriti gonokokal; (3) Infeksioni akut bakterial i sistemit biliar (kolecistiti), Kolangiti); (4) ethe e kuqe e ndezur; (5) otitis media dhe sinusiti.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

100mg200mg400mg


Ikasafortë