Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Cefminox Natriumi për Injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefminox sodium për injeksion, ky produkt mund të përdoret për të trajtuar infeksionet e mëposhtme të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme:

1. Infeksionet e sistemit respirator: tonsiliti, abscesi peritonzilar, bronkiti, bronkioliti, bronkektazia (kur infektohet), trakti kronik i frymëmarrjes Sëmundja është dytësore pas infeksionit, pneumonisë dhe suppurimit pulmonar.
2. Infeksioni i sistemit urinar: pyelonephritis, cystitis.
3. Infeksion abdominal: kolecistit, kolengit, peritonit.
4. Infeksioni i legenit: peritoniti i legenit, adnexiti, infeksioni intrauterin, inflamacioni i kavitetit të vdekur të legenit, inflamacioni i indit parauterine.
5. Sepsis.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.5g

1.0g

Ikasafortë