Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Cefonicid Natriumi për Injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefonisi sodium për injeksion indikohet për infeksionet e shkaktuara nga bakteret e mëposhtme të ndjeshme: infeksionet e rrugëve të poshtme të frymëmarrjes, infeksionet e traktit urinar, sepsë, infeksionet e lëkurës dhe të indeve të buta, infeksionet e kockave dhe kyçeve. Mund të përdoret gjithashtu për kirurgji për të parandaluar infeksionin. Një injeksion i vetëm prej 1 g cefnixi para operacionit mund të zvogëlojë incidencën e infeksioneve postoperative për shkak të kontaminimit ose kontaminimit të mundshëm gjatë operacionit. Përdorimi i cefonisi (pas prerjes së kordonit të kërthizës) gjatë seksionit cezarian mund të zvogëlojë incidencën e disa infeksioneve postoperative.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.5g

1.0g

Ikasafortë