Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Natriumi Cefoperazone dhe Natriumi Sulbactam për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Ky produkt përdoret për të trajtuar infeksionet e mëposhtme të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme:

Infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes (trakti i sipërm dhe i poshtëm i frymëmarrjes); infeksionet e traktit urinar (trakti urinar i sipërm dhe i poshtëm); peritoniti, kolecistiti, kolengiti dhe infeksionet e tjera intra-abdominale; sepsë, meningjit; infeksionet e lëkurës dhe të indeve të buta, infeksionet e syve, infeksionet e kockave dhe kyçeve; sëmundje inflamatore të legenit, endometrit, gonorre dhe infeksione të tjera gjenitale, të traktit, etj.; parandalimi i infeksioneve postoperative të shkaktuara nga zgavra e barkut, gjinekologjia, kardiovaskulare, ortopedia dhe kirurgjia plastike.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

1.0g1.5g2.0g


Ikasafortë