Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Natriumi Cefoperazone dhe Natriumi Sulbactam për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefoperazone sodium dhe sulbactam sodium për injeksion, ky produkt përdoret për trajtimin e infeksioneve të mëposhtme të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme: infeksionet e frymëmarrjes (trakti i sipërm dhe i poshtëm i frymëmarrjes); infeksionet e traktit urinar (trakti urinar i sipërm dhe i poshtëm); peritonit, kolecistit, Kolangit dhe infeksione të tjera intra-abdominale; sepsë, meningjiti; infeksionet e lëkurës dhe të indeve të buta, infeksionet e syve, infeksionet e kockave dhe kyçeve; sëmundje inflamatore të legenit, endometrit, gonorre dhe infeksione të tjera gjenitale dhe të traktit; parandalimi i infeksioneve abdominale, gjinekologjike, postoperative të shkaktuara nga kirurgjia kardiovaskulare, ortopedike dhe plastike.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

1.0g1.5g2.0g


Ikasafortë