Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Natriumi cefoksitin për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefoxitin sodium për injeksion indikohet për infeksionet e mëposhtme të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme ndaj këtij produkti: infeksione të traktit të sipërm dhe të poshtëm të frymëmarrjes, infeksione të traktit urinar duke përfshirë gonorrenë e pakomplikuar, peritonit dhe infeksione të tjera intra-abdominale dhe pelvike dhe sepsë (Përfshi ethet tifoide) · Gjinekologjike infeksionet · Infeksionet e indeve të buta të kockave dhe kyçeve · Endokarditi. Për shkak se ky produkt është efektiv kundër baktereve anaerobe dhe i qëndrueshëm ndaj β-laktamazës, ai është veçanërisht i përshtatshëm për infeksionet e përziera aerobe dhe anaerobe dhe për prodhimin e β-laktamazës. -Laktamaza dhe infeksioni i shkaktuar nga bakteret që janë të ndjeshme ndaj këtij produkti.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.5g1.0g2.0g


Ikasafortë