Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Natriumi Cefpiramide për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefpiramide natriumi për injeksion, indikacioni është sepsis; djegiet, infeksionet dytësore të prerjeve kirurgjikale; faringjiti (abscesi i fytit), bronkiti akut, tonsiliti (peritonsiliti, abscesi peritonsillar), bronkiti kronik, bronkiektazia Infeksionet e bashkëngjitura, infeksionet dytësore të sëmundjeve kronike të frymëmarrjes, pneumonia, abscesi i mushkërive, empiema; pyelonephritis, cystitis, prostatitis, epididymitis; kolecistiti, kolengiti; peritoniti (përfshirë peritonin e legenit, abscesin foveal rektal të fshikëzës); Aneksiniti, infeksioni intrauterin, sëmundja inflamatore e legenit, inflamacioni i indit lidhor parauterine, bartoliniti; meningjiti cerebrospinal; artriti i nofullës, celuliti rreth nofullës.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.5g1.0g2.0g


Ikasafortë