Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Cefpirome Sulfate për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefpirome sulfate për injeksion, treguesi është ky produkt, i cili mund të aplikohet për infeksionet e mëposhtme të shkaktuara nga patogjenë të panjohur ose baktere të ndjeshme të njohura: infeksionet e rrugëve të poshtme të frymëmarrjes (pneumonia bronkiale dhe pneumonia lobare). I kombinuar me infeksion të traktit urinar të sipërm (pielonefrit) dhe të poshtëm. Infeksionet e lëkurës dhe indeve të buta (celuliti, absceset e lëkurës dhe infeksionet e plagëve). Infeksioni në pacientët me neutropeni. Bakteremia/septicemia. Infeksione të rënda siç janë renditur më sipër.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

1.0g

Ikasafortë