Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Ceftazidime për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Ceftazidime për injeksion, ky produkt mund të përdoret për sepsë, infeksione të rrugëve të poshtme të frymëmarrjes, infeksione të tëmthit abdominal, infeksione të komplikuara të traktit urinar dhe infeksione të rënda të lëkurës dhe indeve të buta të shkaktuara nga bacilet e ndjeshme gram-negative. Ai është veçanërisht i përshtatshëm për infeksionet e mungesës së imunitetit të shkaktuara nga bacilet e shumta gram-negative rezistente ndaj ilaçeve, infeksionet spitalore dhe infeksionet e sistemit nervor qendror të shkaktuara nga bacilet gram-negative ose Pseudomonas aeruginosa.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.5g1.0g2.0g


Ikasafortë