Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Natriumi Cefuroxime për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë tubulare 10 ml me filp-off, 1's/kuti, 10's/kuti, 50's/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Cefuroxime sodium për injeksion është i përshtatshëm për infeksione bakteriale të paidentifikuara ose infeksione të shkaktuara nga baktere të ndjeshme. Përveç kësaj, ky produkt mund të përdoret edhe për të parandaluar infeksionet pas operacioneve të ndryshme. Në rrethana normale, vetëm ky produkt mund të jetë efektiv, por nëse gjendja është e përshtatshme, mund të kombinohet me antibiotikë aminoglikozidë, ose të kombinohet me metronidazol (oral, supozitor dhe injeksion), veçanërisht për kirurgjinë e zorrës së trashë për të parandaluar infeksionin.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.75g

1.5g

Ikasafortë