Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Flucloxacillin natriumi për injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë myku 7 ml me kapak alumi, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Është i përshtatshëm për trajtimin e infeksioneve të mëposhtme të shkaktuara nga baktere të ndjeshme gram-pozitive, duke përfshirë stafilokokun dhe streptokokun që prodhon β-laktamazë:

1. Infeksionet e lëkurës dhe të indeve të buta: të tilla si çibane, dhimbje, abscese, celulit, impetigo, djegie infektive, mbrojtje e transplantit të lëkurës, sëmundje infektive të lëkurës, si: ulçera, ekzema dhe infeksione të plagëve akne;
2. Infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes: si pneumonia, abscesi i mushkërive, sinusiti, faringjiti, bajamet, abscesi i peritrupit të shpatullave, empiema e otitit të mesëm dhe të jashtëm;
3. Infeksione të tjera: osteomieliti, infeksioni i traktit urinar, enteriti, meningjiti, endokarditi, sepsis;
4. Kur është e përshtatshme, rekomandohet gjithashtu si një agjent parandalues ​​për operacione të mëdha kirurgjikale (si kirurgjia kardiotorakale dhe ortopedike).

Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.25g0.5g1.0g


Ikasafortë