Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antibiotik dhe antimikrobik

Prokainë Penicilinë për Injeksion


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:Shishkë myku 7 ml me kapak alumi, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Shishkë myku 10 ml me kapak alum, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Shishkë myku 20 ml me kapak alum, 1 kuti, 10 / kuti, 50 / kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Treguesi është se për shkak të përqendrimit të ulët në gjak të këtij produkti, aplikimi i tij kufizohet në infeksione të lehta dhe të moderuara të shkaktuara nga patogjenë shumë të ndjeshëm ndaj penicilinës, si bajamet e shkaktuara nga streptokoku i grupit A, skarlatina, erizipela, streptokoku pneumoniae, i ndjeshëm ndaj penicilinës. Staphylococcus aureus shkaktoi anginë furuncle, carbuncle dhe Fersen, etj. Ky produkt mund të përdoret ende për trajtimin e leptospirozës, etheve të përsëritura dhe sifilizit të hershëm.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

0.4 mega0.6 mega0.8 mega1.0 mega3.0 mega


Ikasafortë