Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antipiretik & Dhimbje-vrasës

Tableta të veshura me veshje diklofenak natriumi


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:10 tableta/flluska, 10 flluska/kuti
Koha për dorëzim:10days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Diklofenak natriumi tableta të veshura me enterike, indikacioni është
1. Reumatizma inflamatore dhe degjenerative: artriti reumatoid, artriti reumatoid juvenil, spondiliti ankilozant, osteoartriti dhe artriti kurrizor. Sindroma e dhimbjes kurrizore.
2. Sëmundjet reumatizmale joartikulare, si dhimbje shpatullash, tenosinovit, bursit, mialgji dhe dhimbje traumatike pas ushtrimeve etj.
3. Sulmi akut i përdhes.
4. Dhimbje inflamatore posttraumatike dhe postoperative si: posttraumatike, posttraumatike, dhimbje dhëmbi, dhimbje koke etj.; dhimbje ose inflamacion në gjinekologji, si: dismenorrea primare ose apendiciti.
5. Infeksionet e rënda të dhimbshme të veshëve, hundës dhe fytit mund të përdoren si terapi ndihmëse, për shembull: bajamet e faringjit, otitis. Sëmundjeve primare mund t'u jepet trajtimi i duhur sipas parimeve të përgjithshme të trajtimit.
6. Ka efekt antipiretik në ethet e të rriturve dhe fëmijëve.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

25mg50mg100mg


Ikasafortë