Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Antipiretik & Dhimbje-vrasës

Injeksion Paracetamol 2ml: 300mg / 5ml: 750mg / 100ml: 1g


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:2 ml ampula, 10 ampula / tabaka, 10 tabaka / kuti, 5 ampula / tabaka / kuti
Koha për dorëzim:30days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Paracetamol Inj 2ml:300mg/5ml:750mg/100ml:1g

Indikacionet janë për ethe dhe mund të përdoren gjithashtu për të lehtësuar dhimbjet e lehta deri në mesatare, si dhimbje koke, dhimbje muskulore, artralgji dhe nevralgji, dismenorre, dhimbje kanceri dhe analgjezi pas operacionit. Ky produkt mund të përdoret në pacientët që janë alergjikë ose intolerantë ndaj aspirinës. Ky produkt nuk është efektiv për të gjitha llojet e dhimbjeve të forta dhe dhimbjeve të barkut të muskujve të lëmuar visceral.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet

2 ml: 300 mg / 5 ml: 750 mg / 100 ml: 1 g

Ikasafortë