Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkte>Produkte farmaceutike të përfunduara>Kardiovaskulare dhe urinare

Tableta hidroklorur metformine


Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:FEIYUE
Sasia minimale Rendit:100000pcs
Details paketimit:10 tableta/flluska, 10 flluska/kuti
Koha për dorëzim:30days
Kushtet e pagesës:TT, L/C
shenjë

Përshkrim

Tableta metforminë hidroklorur
Përdoret për pacientët me diabet tip 2 të cilët nuk janë të kënaqur me kontrollin e thjeshtë të dietës, veçanërisht obezitetin dhe hiperinsulineminë. Përdorimi i këtij ilaçi jo vetëm që ndikon në uljen e sheqerit në gjak, por mund të ketë edhe efektin e humbjes së peshës dhe hiperinsulinemisë. Mund të jetë efektiv për disa pacientë me efikasitet të dobët të sulfoniluresë. Për shembull, mund të përdoret në kombinim me sulfonilurea, frenues të glikozidazës së zorrëve ose ilaçe hipoglikemike tiazolidinedione. Mund të përdoret gjithashtu në pacientët me terapi me insulinë për të reduktuar konsumin e insulinës.


Aplikime

Spital, klinikë, individuale


specifikimet 

500mgIkasafortë